OLSZTYN, MRĄGOWO, PISZ: NIETRZEŹWI I BEZ UPRAWNIEŃ SPOWODOWALI KOLIZJĘ

0
2141
policja

Policjanci z Biskupca otrzymali zgłoszenia o uderzeniu pojazdu osobowego w drzewo. Autem podróżowało trzech nietrzeźwych mężczyzn w wieku od 30 do 45 lat z których żaden nie przyznawał się do kierowania. Wszyscy zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Za kraty trafili także pijani kobieta i mężczyzna, którzy w Mrągowie spowodowali kolizje. Policjanci w Piszu w ciągu kilku godzin dwa razy zatrzymali do kontroli ten sam samochód. W obu przypadkach kierowcy byli nietrzeźwi.

Olsztyn: Było ich trzech, w każdym z nich inna krew

Wczoraj (04.05.2017) wieczorem oficer dyżurny Komisariatu Policji w Biskupcu otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na drodze z Jezioran w kierunku Potryt. Z otrzymanych informacji wynikało, że osobowe reanult zjechało na pobocze i uderzyło w przydrożne drzewo. Natychmiast na miejsce pojechał policyjny patrol, aby ustalić okoliczności zdarzenia.

Na miejscu policjanci zastali rozbite renault i trzech mężczyzn, których stan wskazywał, że są pod wpływem alkoholu. Początkwoo żaden z mężczyzn (w wieku od 30 do 45 lat) nie przyznawał się do kierowania autem, dlatego wszyscy zostali zatrzymani. Jak się poźniej okazało, sprawcą zdarzenia był 45–latek, u którego badanie trzeźwości wykazało ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie. Mundurowi ustalili, że do uderzenia w drzewo doszło na prostym odcinku drogi, a jegio przyczyną było zaśnięcie za kierownicą i zjechanie na pobocze. Po sprawdzeniu kierowcy w policyjnym systemie wyszło na jaw również to, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania. Teraz mieszkaniec gminy Jeziorany odpowie nie tylko za spowodowanie kolizji drogowej, ale również za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i bez uprawnień. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Mrągowo: Kierująca z trudem „wydmuchała” 2 promile

Także wczoraj po godz. 13:00 na ulicy Olsztyńskiej w Mrągowie doszło do zdarzenia drogowego. Tam przed przejściem dla pieszych zatrzymał się kierujący osobowym fordem escortem. Mężczyzna chciał, by piesi bezpiecznie przeszli na drugą stronę jezdni. Niestety w tym samym czasie, w tył jego pojazdu wjechała kierująca oplem. W wyniku zderzenia na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce sprawdzili stan trzeźwości uczestników. Kierowca forda był trzeźwy. Jednak kierująca oplem nie była w stanie nadmuchać powietrza do urządzenia. Kolejne badanie alkomatem, wykonane już w komendzie, wykazało, że miała blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo okazało się też, że kobieta nie miała przy sobie prawa jazdy. Teraz kierująca będzie poniesie odpowiedzialność za popełnienie wykroczeń, jak i przestępstwa kierowania w stanie nietrzeźwości.

Do kolejnego zdarzenia z udziałem nietrzeźwego kierowcy doszło po godd. 14:00. Oficer dyżurny mrągowskiej komendy otrzymał informację, że na trasie Mrągowo-Kiersztanowo zauważono auto w rowie i pewnie doszło tam do kolizji. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce potwierdzili zgłoszenie. Jak ustalili, kierujący fordem focusem nie dostosował prędkości jazdy do warunków panujących na drodze i wjechał do przydrożnego rowu, a następnie dachował. Zarówno on, jak i jego pasażer nie doznali poważnych obrażeń. Funkcjonariusze ustalili również główną przyczynę zdarzenia. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie, natomiast pasażer był trzeźwy. Tego dnia kierowca stracił prawo jazdy kategorii A,B,C,C1,BE,C1E,CE.

Pisz: Dwóch nietrzeźwych kierowców zatrzymanych w tym samym samochodzie

W czwartek (04.05.2017) po godz. 17:00 patrol piskiej prewencji zatrzymał do kontroli drogowej na terenie miasta pojazd marki VW Golf. Za kierownicą siedział 23-letni mieszkaniec Pisza. Funkcjonariusze sprawdzili jego stan trzeźwości. Badanie wykazało ponad promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna powiedział policjantom, że wypił wcześniej kilka piw. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy, a samochód przekazali wskazanej trzeźwej osobie.

Kilka godzin później – o godz. 21:00 – ten sam patrol zauważył na jednej z ulic tego samego VW Golfa, którego kierowca wykonywał niebezpieczne manewry. Tym razem za kierownicą siedział 22-letni mieszkaniec Pisza. Po otwarciu drzwi auta policjanci nie mieli wątpliwości, że kierujący jest nietrzeźwy. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

W trakcie dalszych czynności funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna ten nigdy nie posiadał prawa jazdy. Jak się dalej okazało ten sam 22-latek był zatrzymany do kontroli drogowej przez piską drogówkę kilka dni wcześniej. Wówczas także jeździł po mieście tym samym golfem. Tamtego dnia również kierował autem będąc pod działaniem alkoholu. Miał wtedy ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości według kodeksu karnego grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów nawet do lat 15, przy czym minimalny okres, na jaki zakaz ten może być orzeczony to 3 lata. Ponadto osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości będzie musiała się także liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeknie świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych.

BRAK KOMENTARZY