Olsztyn gotowy na Światowe Dni Młodzieży

0
1189

Pierwsi pielgrzymi przybywający na Światowe Dni Młodzieży są już w Olsztynie. Miasto przygotowało specjalny „pakiet pielgrzyma”, dzięki któremu goście z zagranicy lepiej poznają Olsztyn.

Do Olsztyna przyjadą pielgrzymi z Francji, Niemiec, Austrii, Łotwy i Rosji – łącznie ponad 600 osób. Miasto przygotowało specjalny “pakiet pielgrzyma”. Jak informuje Krzysztof Otoliński, dyrektor Biura Promocji olsztyńskiego ratusza, każdy z pielgrzymów będzie miał okazję poznać Olsztyn, jego historię, kulturę i charakter. “Pakiet pielgrzyma” obejmuje min. foldery tematyczne związane pobytem św. Jana Pawła II w Olsztynie oraz architekturą sakralną miasta. Wycieczki piesze z przewodnikiem po mieście, seanse w Planetarium (film Olsztyn nasze miasto – wersje językowe), korzystanie z atrakcji CRS UKIEL i Aquasfery. Goście podczas swojego pobytu zwiedzą także Zamek Kapituły Warmińskiej oraz Uniwersytet Warmińsko-Mazurski.

Cenralne uroczystości rozpoczną się w sobotę (23.07). Tego dnia o godzinie 8.30 z Katedry Św. Jakuba w Olsztynie wyruszy piesza pielgrzymka do Gietrzwałdu. W pielgrzymce wezmą udział młodzi pielgrzymi, a także mieszkańcy Olsztyna, regionu, turyści i goście. W Gietrzwałdzie odbędzie się uroczysta msza. Potem organizatorzy zapraszają na koncert zespołu „Mocni w wierze” oraz Adorację Najświętszego Sakramentu.

Patronat honorowy nad Dniami Archidiecezji Warmińskiej objęli: Arcybiskup Metropolita Warmiński, Arcybiskup Koadiutor Warmiński, Wojewoda Warmińsko-Mazurski, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Prezydent Miasta Olsztyna oraz Rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

BRAK KOMENTARZY