Olsztyn charytatywnie

0
2780
plakat

Nawet niewielki gest, drobne wsparcie może być tym, które da im siłę do dalszej walki. Każdy może dołożyć swoją cegiełkę.

Siedemnastoletni Kacper Hajduk, uczeń Zespołu Szkół Mechaniczno-Energetycznych w Olsztynie. Jeszcze niedawno biegał, jeździł, był duszą towarzystwa. Teraz toczy najważniejszą walkę w życiu.

Rok temu zachorował na genetyczny zanik mięśni, poza tym wykryto u niego złośliwego raka z przerzutami. Chłopak jest po dwóch operacjach oraz czterech chemioterapiach i transfuzjach krwi.

Wspomóc leczenie Kacpra będzie można podczas koncertu charytatywnego. W trakcie imprezy także m.in. pokazy tańca, pchli targ, aukcje, kiermasz ciast. Wydarzenie zacznie się w sobotę (20 lutego) o 17:00 w Zespole Szkół w Barczewie.

Także w sobotę, ale w Olsztynie inne dobroczynne wydarzenie. Tym razem na rzecz Asi Waloszek, która tego dnia będzie obchodzić 38. urodziny. Kobieta zmaga się z nowotworem.

– Wszystkie dostępne i refundowane w naszym kraju leki nie są w stanie jej pomóc – informują organizatorzy koncertu i aukcji. – Więc by Asi pomóc, musimy uzbierać na bardzo drogą chemię, która jest w tej chwili jedyną deską ratunku.

W sobotę (20 lutego) od 17:00 w Arte klubogalerii przy ul. Św. Barbary w Olsztynie mnóstwo atrakcji. Poza koncertem licytacje fantów przekazanych przez gastronomów, kosmetyczki, artystów.

Wśród fantów, jakie trafiły na licytacje, są m.in. obrazy, karnety na zabiegi kosmetyczne, sportowy sprzęt olsztyńskich gwiazd. Nie zabraknie także prezentów z ratusza. Podczas obu wydarzeń będzie można wylicytować gadżety związane z tramwajami.

Urząd Miasta od wielu lat wspiera lokalne akcje charytatywne, m.in. Bal Charytatywny na rzecz Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. Przekazujemy grafiki z charakterystycznymi budynkami stolicy regionu, srebrne medaliony z wizerunkiem patrona miasta, św. Jakuba, oraz gadżety okolicznościowe.

Poza tym, wspieramy aukcje w ambasadach Rzeczypospolitej Polskiej (w Tbilisi w Gruzji, w Ankarze w Tunezji), przesyłając pakiety z cennymi gadżetami z Olsztyna. Dochód zostaje przeznaczony na chore dzieci albo osoby w trudnej sytuacji materialnej.

BRAK KOMENTARZY