Olsztyn: 28-latek odpowie za usiłowanie oszustwa. Chciał wyłudzić 15 tysięcy złotych

0
146

Do sądu w Olsztynie wpłynął akt oskarżenia przeciwko 28-latkowi, który jest podejrzany o usiłowanie oszustwa. Mężczyzna wprowadzając w błąd pracownika placówki bankowej chciał wyłudzić 15 tysięcy złotych. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie wyjaśnili okoliczności usiłowania wyłudzenia pieniędzy. Z ustaleń śledczych wynika, że 28-latek skontaktował się z jedną z olsztyńskich placówek bankowych w celu zaciągnięcia kredytu na kwotę 15 tysięcy złotych.  Mężczyzna przedstawił pracownikom swoje zarobki oraz miejsce zatrudnienia, aby tym samym uzyskać zdolność kredytową. W trakcie weryfikacji bank sprawdził, że 28-latek nie pracuje już we wskazanym miejscu oraz nie osiąga wskazanych dochodów, w związku z czym nie byłby w stanie wywiązać się ze spłaty kredytu. Pracownik banku po tym, jak zorientował się, że ma do czynienia z próbą oszustwa, zgłosił sprawę do Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Funkcjonariusze szybko dotarli do 28-latka i przedstawili mu zarzut usiłowania oszustwa, do którego się przyznał. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 8 lat pozbawianie wolności.

BRAK KOMENTARZY