Olimpijczycy z Budowlanki na I miejscu

0
1448
dyplom

Olsztyńska młodzież zdobyła okręg gdański. W Trójmieście odbyły się eliminacje XXIX Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych.

W zmaganiach wzięło udział pięcioro uczniów Zespołu Szkół Budowlanych. Czworo z nich – Jakub Arodź, Paweł Wojciechowski, Magdalena Pąk i Tomasz Soroka – znalazło się w pierwszej dziesiątce. To dało olsztyńskiej szkole I miejsce w rankingu szkół.

W zawodach centralnych olsztyńską placówkę będzie reprezentować Jakub Arodź z klasy IV ba. W zawodach okręgowych w całym kraju wzięło udział 691 zawodników z 162 szkół. Do eliminacji centralnych olimpiady zakwalifikowało się 82 uczestników z 43 szkół w kraju.

Jeszcze nie teraz, ale niewykluczone, że w najbliższej przyszłości na takie sukcesy będą mogli liczyć uczniowie gimnazjów, którzy wzięli udział w konkursie “Dobry Zawód Twoją Szansą”. To zmagania, które odbywały się podczas Tygodnia Technicznego, zorganizowanego w Budowlance.

Gimnazjaliści mieli szansę sprawdzenia swych umiejętności praktycznych, zorientować się w swoich umiejętnościach i przekonać się, czy określony fach na pewno ich interesuje. W III edycji konkursu m.in. składali szuflady, podłączali umywalki i wykonywali prace wykończeniowe.

W zawodach wzięło udział 18 dwuosobowych zespołów ze szkół z Olsztyna i okolic. Najlepsze okazało się Gimnazjum nr 24 ze stolicy regionu, którego uczniowie zajęli dwa pierwsze miejsca. Trzecia pozycja dla Gimnazjum Publicznego w Dobrym Mieście.

BRAK KOMENTARZY