Ojciec z synem zatrzymali sprawcę kradzieży

0
42

Funkcjonariusz z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej w Kętrzynie wspólnie z żołnierzem z jednostki wojskowej w Węgorzewie zatrzymali sprawcę kradzieży.

21 stycznia kętrzyńscy policjanci o godz. 19:00 zostali wezwani do jednego z marketów na terenie miasta, gdzie pracownicy sklepu zgłosili kradzież. Na miejscu policjanci ustalili, że 45-letni mężczyzna wziął 3 butelki wódki i wybiegł ze sklepu. Plan ucieczki pokrzyżowali mu wchodzący do marketu ojciec z synem. Ojciec, funkcjonariusz z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej w Kętrzynie i syn – żołnierz z jednostki wojskowej w Węgorzewie, w czasie wolnym od służby, ujęli mężczyznę i o całej sytuacji poinformowali personel sklepu.

Podczas wyjaśniania zdarzenia okazało się, że to nie jedyna kradzież 45-latka. Mieszkaniec Kętrzyna trzy dni wcześniej w tym samym markecie dokonał kradzieży artykułów spożywczych oraz alkoholu na kwotę 210 złotych. Skradziony alkohol ponownie trafił na półki sklepowe.

Teraz mężczyzna ze swojego zachowania wytłumaczy się przed sądem. Grozić mu może kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

BRAK KOMENTARZY