Odpowiedzą za kradzieże sklepowe

0
564

Olsztyńscy policjanci interweniowali wobec kobiety i mężczyzny podejrzanych o kradzieże sklepowe. Ich łupem padły markowe perfumy oraz portfel o łącznej wartości blisko 1600 złotych. 

Oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o kradzieży sklepowej na terenie miasta. Na miejsce został wysłany policyjny patrol w celu ustalenia okoliczności zdarzenia. Z relacji pracownika placówki handlowej wynikało, że kobieta i mężczyzna wspólnie dokonali kradzieży markowych perfum. Oboje zostali ujęci po przekroczeniu linii kas, a następnie przekazani interweniującym policjantom. 35-latka i 32-latek trafili do policyjnego aresztu. W trakcie czynności okazało się, że kobieta i mężczyzna wspólnie dokonali już wcześniej kradzieży również perfum z tej samej drogerii, a tego samego dnia – kilka godzin wcześniej ukradli portfel z pobliskiego sklepu odzieżowego. Wartość strat to blisko 1600 złotych.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego 35-latka i 32-latek usłyszeli zarzuty kradzieży. Mężczyzna dodatkowo będzie odpowiadał w warunkach recydywy, ponieważ w przeszłości był karany za podobne przestępstwa. Grozi mu do 7,5 roku pozbawienia wolności.

BRAK KOMENTARZY