Obywatele Ukrainy zatrzymani na gorącym uczynku

0
1536

Funkcjonariusze z Warmińsko Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej na terenie województwa łódzkiego zatrzymali 4 obywateli Ukrainy w trakcie rozładunku półproduktów służących do produkcji nielegalnych papierosów.

W pomieszczeniach mieszkalnych oraz gospodarczych, funkcjonariusze Straży Granicznej ujawnili niekompletną linię technologiczną do produkcji wyrobów bez akcyzy oraz maszynę do ich pakowania. Natomiast w kartonowych pudłach znaleźli 1,5 tony opakowań z podrobionymi znakami towarowymi papierosów różnych marek. Zabezpieczyli również 3 urządzenia służące do pakowania papierosów, tzw. celefoniarki.

Oprócz materiałów do produkcji, funkcjonariusze SG ujawnili prawie 36 kg krajanki tytoniowej i ponad 9 tys. sztuk wyprodukowanych już papierosów o szacunkowej wartości 31 tys. zł. Na poczet przyszłych kar dokonano zajęcia gotówki w kwocie prawie 7 tys. zł. oraz samochodu osobowego o wartości około 30 tys. zł.

Zatrzymani obywatele Ukrainy usłyszeli zarzuty w związku z popełnieniem przestępstwa polegającego na produkcji i wprowadzaniu do obrotu papierosów bez akcyzy, wykorzystując do tego celu podrobione opakowania producentów różnych marek. Prokurator Rejonowy w Tomaszowie Mazowieckim wydał postanowienie o zastosowaniu poręczenia majątkowego wobec zatrzymanych obywateli Ukrainy jako środka zapobiegawczego na łączną kwotę 44 tys. zł.

BRAK KOMENTARZY