Obywatele Polski oraz Rosji usiłowali przemycić papierosy – zajęto towar i samochód sprawcy

0
1699

12 marca funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali dwóch przemytników papierosów. Wartość uszczuplenia celnego wyniosła ponad 65 000 zł.

W godzinach południowych na przejście graniczne w placówce Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej w Bezledach wjechał do Polski 35-letni ob. Rosji. W trakcie kontroli funkcjonariusz Straży Granicznej nabrał podejrzeń, że w samochodzie mogą być przemycane papierosy. W związku z tym skierował podróżnego, wraz z pojazdem osobowym jakim się poruszał, do szczegółowej kontroli, którą wykonali funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej. Potwierdzili oni podejrzenia funkcjonariusza Straży Granicznej. W pojeździe, w specjalnych skrytkach konstrukcyjnych, ujawnili papierosy bez polskich znaków skarbowych, w ilości 51 600 sztuk, różnych marek. Prócz zajęcia całości nielegalnego towaru, ob. Rosji musiał pozostawić na przejściu pojazd którym podróżował.

Tego samego dnia, kilka godzin później, również na przejście graniczne w Bezledach, wjechał z Rosji  kolejny podróżny, tym razem 35-letni ob. Polski. Również i on nie miał przemytniczego szczęścia. Funkcjonariusze Straży Granicznej skierowali go do szczegółowej kontroli wraz z pojazdem jakim się poruszał. W trakcie czynności, funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej, odnaleźli 7080 ukrytych papierosów różnych marek.

W sprawach podejmowane są dalsze czynności służbowe.

BRAK KOMENTARZY