Obchody 31. rocznicy powołania Straży Granicznej

0
433

Funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej oraz Centrum Szkolenia Straży Granicznej świętowali 31. rocznicę powołania formacji. Na placu apelowym obu kętrzyńskich jednostek SG odbyła się uroczystość, podczas której wręczono awanse i wyróżnienia.

Warmińsko-Mazurska Straż Graniczna ma 12 placówek. W Olsztynie i Kętrzynie oraz niedaleko i przy samej granicy z Obwodem Kaliningradzkim w Braniewie, Grzechotkach, Górowie Iławeckim, Bezledach, Sępopolu, Barcianach, Węgorzewie, Baniach Mazurskich, Gołdapi i Dubeninkach.

Za zaangażowanie funkcjonariuszy Straży Granicznej dziękował wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki. – Wszystkim funkcjonariuszkom i funkcjonariuszom Straży Granicznej dziękuję za zdecydowaną postawę na granicy polsko-białoruskiej. To dzięki Waszej służbie, mimo wszystkich trudności, możemy czuć się bezpiecznie. Pragnę podziękować również za serce okazane naszym sąsiadom. W obliczu wojny na terytorium Ukrainy funkcjonariusze SG po raz kolejny odznaczyli się wyjątkowym profesjonalizmem i empatią – mówił Artur Chojecki, wojewoda warmińsko-mazurski. 

Na placu apelowym obu kętrzyńskich jednostek SG odbyła się uroczystość, podczas której wręczono awanse i wyróżnienia.

BRAK KOMENTARZY