O przyszłości samorządów podczas forum

0
1612

Nowoczesne miasta będą tematem dwudniowego spotkania w Toruniu. W forum weźmie udział także prezydent Olsztyna.

Inicjatywa jest skierowana do samorządowców, ekspertów, przedstawicieli mediów oraz firm działających w sferze inteligentnych produktów i usług. W radzie programowej “Miasto Plus Forum Inteligentnych Miast i Nowoczesnych Technologii” zasiada Piotr Grzymowicz.

Suburbanizacja, czyli wyludnianie się centrów miast kosztem obszarów podmiejskich jest coraz bardziej nasilającym się procesem. To prowadzi do konieczności zacieśniania współpracy między głównymi ośrodkami, a otaczającymi je gminami.

I właśnie to będzie tematem debaty o największych wyzwaniach. Wśród poruszanych tematów będą m.in. społeczeństwo, zarządzanie, bezpieczeństwo oraz ekologia. Prezentowane będą dobre praktyki z niektórych polskich miast i gmin. Forum to także okazja do przyjrzenia się rozwiązaniom związanym z płatnościami mobilnymi, systemami transportowymi albo promocją turystyczną.

Przy okazji spotkania ogłoszony zostanie Ranking Otwarte Miasta zorganizowany przez “Dziennik Gazetę Prawną”. Forum odbędzie się w Toruniu 20-21 września 2016 r.

BRAK KOMENTARZY