Nowy Żłobek Miejski w Olsztynku już otwarty!

0
8073

W Olsztynku, oficjalnie otwarto dziś nowy żłobek miejski, który dysponuje miejscami dla 40 dzieci w wieku od roku do trzech lat. Cała inwestycja została zrealizowana dzięki dotacji Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi do lat 3 „Maluch” oraz ze środków własnych gminy Olsztynek. Cały projekt kosztował łącznie ponad 2 miliony złotych.

W nowym żłobku znajdują się m.in. m.in. dwie sale zabaw, sypialnie dla dzieci, kuchnia, szatnia, pomieszczenie socjalne, wózkownia, pokój biurowy i sanitarny oraz pomieszczenie pomocnicze, które mają zapewnić wysokie bezpieczeństwo i komfort dzieciom i pracownikom.

Jak powiedział Burmistrz Olsztynka, Artur Wrochna, była to niezbędna inwestycja, ponieważ od przemian ustrojowych, w mieście żłobka nie było. – Zlikwidowano wtedy żłobek, to były czasy sporego bezrobocia i mniejszego zapotrzebowania. Po ćwierćwieczu powstał pomysł, żeby ta placówka powstała w naszym mieście i gminie. Pierwsze dzieci za chwilę będą tu uczęszczały i z pewnością będą pod dobrą opieką. Podobnego zdania jest Przewodniczący Rady Miejskiej w Olsztynku Andrzej Wojda, który już wcześniej spotykał się ze zdaniem, że taki obiekt jest potrzebny. – To wypłynęło z zapotrzebowania społecznego poprzez rozmowy, konsultacje na różnych spotkaniach. Wynikało z tego, że jednak taka placówka jest nam potrzebna i jako radni ustaliliśmy, że przystąpimy do budowy.

Dyrektorem żłobka w Olsztynku została Barbara Sternicka, która bardzo się cieszy z tej inwestycji, jednak również stresuje się przed rozpoczęciem pracy. – Wiadomo, że jest niepewność, ale wierzę, że sobie poradzimy, ponieważ już niektóre panie mają doświadczenie z takimi maluszkami i dzięki temu będzie dużo łatwiej rozpoczynać ta pracę. Stres również towarzyszy opiekunkom w żłobku, o czym opowiedziała Róża Sokołowska. – Jesteśmy zestresowane i mamy nadzieję, że te dzieci będą do nas przychodziły i rodzice się przekonają, bo na pewno towarzysza im obawy, jakie jesteśmy i jak to wszystko wygląda.

Oprócz dyrektora, z żłobku pracować będzie łącznie 11 pracowników. Opłaty za żłobek wyniosą 2,00 zł za każdą godzinę opieki (do 10 godz.), 3,00 zł za każdą godzinę opieki wykraczającą poza 10 godzin oraz maksymalnie 6,00 zł dziennie za wyżywienie.

Zobacz relację wideo:

Fotorelacja

 

BRAK KOMENTARZY