Nowy sprzęt dla strażaków z regionu

0
452

O nowy sprzęt wzbogacili się strażacy z OSP w Ostródzie, Miłakowie i Iławie. Właśnie trafił do ich rąk. 

Średni samochód ratowniczo-gaśniczy trafił do OSP w Ostródzie, natomiast wentylator i ubranie bojowe otrzymali strażacy z Miłakowa. Z kolei przedstwiciele OSP w Iławie będą dysponowali nowym defibrylatorem i fantomem.

– Praca strażaka wymaga nie tylko doskonałego przygotowania i fachowości, ale również odpowiedniego i profesjonalnego sprzętu – mówił podczas spotkania Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa. – A nowe samochody ratowniczo-gaśnicze i inny sprzęt o wysokim standardzie z pewnością przełożą się na lepszą jakość wykonywanych czynności.

Łączny koszt wynosił 870 tys. zł, z czego 680 tys. zł to dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020. Z kolei 180 tys. zł to dofinansowanie Urzędu Miasta w Ostródzie.

W uroczystościach uczestniczyli m.in. Zbigniew Michalak, burmistrz Ostródy, Dorota Kamińska, zastępca burmistrza Iławy, Krzysztof Szulborski, burmistrz Miłakowa, st. bryg. Tomasz Ostrowski, komendant powiatowy PSP w Ostródzie

BRAK KOMENTARZY