Nowy prezes Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury

0
238
Port Lotniczy

Wiktor Wójcik został nowym prezesem Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury. Zastąpił na tym stanowisku Tomasza Kądziołki, który pełnił tę funkcję od 2018 roku.

Nowy prezes związany jest z działalnością spółki od chwili jej powołania, czyli od sierpnia 2011 r. Jako dyrektor Departamentu Infrastruktury i Geodezji Urzędu Marszałkowskiego uczestniczył w procesie inwestycyjnym związanym z budową i inżynierią finansowania Portu.

Od 2015 r. współpracował nad budową siatki połączeń, uczestniczył w spotkaniach dotyczących tworzenia Strategii Rozwoju Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury i Planu Generalnego. Nadzorował wydatki spółki. – Znam zadania, obowiązki i wyzwania, jakie stoją przed spółką oraz jej personelem. Pełniąc funkcję prezesa przede wszystkim wykorzystam posiadane wieloletnie doświadczenie zawodowe dotyczące prowadzenia inwestycji, w szczególności ich planowania, przygotowania i realizacji oraz umiejętność zarządzania projektami i zasobami ludzkimi – powiedział prezes Wójcik, który na codzień jest też radnym Rady Miasta Olsztyn.

Dodaje, że zamierza zorganizować i pokierować procesem inwestycyjnym na lotnisku oraz zajmie się “bieżącym zarządzaniem spółki dążąc do stałej poprawy jej sytuacji ekonomicznofinansowej”.

W styczniu tego roku, Port Lotniczy Olsztyn-Mazury obchodził 5.rocznicę funkcjonowania.

BRAK KOMENTARZY