Nowoczesny system w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej

0
436
planeta

Proces wdrożenia trwał prawie 11 miesięcy. Dzięki temu od przyszłego tygodnia czytelnicy WBP w Olsztynie będą mogli korzystać z jednego z najnowocześniejszych światowych systemów realizujących potrzeby bibliotek.
Nowoczesny system chmurowy Alma zastąpi obecnie użytkowany w system MAK+ a Primo – wyszukiwarkę „szukamksiazki.pl”.
– System Alma i wyszukiwarka Primo to dziś jedne z najnowocześniejszych światowych rozwiązań realizujących potrzeby bibliotek, a przede wszystkim to narzędziAe zdecydowanie bardziej przyjazne dla wszystkich korzystających z biblioteki. – relacjonują olsztyńscy bibliotekarze – Alma jest nowoczesnym, działającym w chmurze, kompleksowym systemem bibliotecznym, dzięki któremu czytelnicy łatwiej i szybciej otrzymają informację o poszukiwanych przez nich materiałach, a bibliotekarze mają znacząco ułatwione zarządzanie zasobami oraz procesami bibliotecznymi.
Wyszukiwarka Primo posiada wiele przydatnych funkcjonalności, m.in:
•    szybkie i intuicyjne wyszukiwanie publikacji,
•    możliwość otrzymywania powiadomień e-mailowych z informacją o oczekiwaniu wcześniej zamówionej książki na odbiór w bibliotece,
•    możliwość otrzymywania powiadomień o zbliżającym się terminie zwrotu wypożyczonych publikacji,
•    ustawienie powiadomień o nowych publikacjach z określonego obszaru tematycznego dostępnych w bibliotece,
•    samodzielne prolongowanie wypożyczonych publikacji,
•    tworzenie zestawień książek przeczytanych lub do przeczytania.

Wdrażając system Alma Wojewódzka Biblioteka Publiczna dołączyła do grona setek bibliotek na całym świecie, to m.in. uniwersytet Cambridge, Oxford, Harvard, Uniwersytet Jagielloński, Biblioteka Narodowa i wiele innych. Wszystkie koszty wdrożenia i utrzymania systemu pokrywa Biblioteka Narodowa.

BRAK KOMENTARZY