Nowe życie wielkiego biurowca – posłuży jako obiekt mieszkalny dla uchodźców z Ukrainy

0
663

Oficjalnie został otwarty dawny budynek Telekomunikacji Polskiej w Olsztynie, który użyczył jeden z olsztyńskich deweloperów. Ma on służyć zakwaterowaniu Ukraińców, którzy uciekli przed wojną w swoim kraju.

Obiekt będzie mógł pomieścić około 600 uchodźców wojennych w przeszło 200 przystosowanych do tego pokojach. W tej chwili jest tam 70 osób. Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Błażej Poboży dziękował za jego przekazanie i podkreślał, że pomoc uchodźcom jest naszym obowiązkiem. – 96 procent tych osób, które w Polsce znajdują schronienie, to kobiety i dzieci. To matki i żony tych dzielnych mężów, którzy bronią Ukrainy przed agresją. Dlatego tak ważne jest, aby ci, którzy w Polsce szukają schronienia, takie schronienie otrzymywali – powiedział wicemnister Błażej Poboży.  W Olsztynie zostało już nadanych 1900 numerów PESEL obywatelom Ukrainy. W skali całego województwa to już 23 tysiące. Potrzeba zatem tych miejsc– powiedział wojewoda.

Dawny budynek TP SA przy skrzyżowaniu Dworcowej i Piłsudskiego w Olsztynie miał być przez swojego nowego właściciela wyburzany, ale firma na razie zrezygnowała z tych planów. Konieczne było natomiast dostosowanie go do potrzeb uchodźców.

BRAK KOMENTARZY