Nieszczęśliwie się zakochał. Teraz posiedzi w areszcie

0
269

Sąd Rejonowy w Iławie na wniosek prokuratora oraz policjantów zdecydował o tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące 42-latka. Mężczyzna nękał oraz groził kobiecie, w której się zakochał, a ta nie odwzajemniła jego uczuć.

ławscy policjanci prowadzili postępowanie dotyczące gróźb karalnych oraz nękania. Funkcjonariusze ustalili, że sprawca wielokrotnie przychodził do pracy pokrzywdzonej, wyzywał ją, dzwonił o różnych porach dnia i nocy, groził pozbawieniem życia jak i zniszczeniem mienia. Jak się okazało mężczyzna zakochał się w kobiecie, która nie odwzajemniła jego uczuć. Pokrzywdzona obawiała się o własne życie, dlatego o wszystkim poinformował policjantów. W trakcie dalszych czynności okazało się, że to nie jedyne przewinienia 42-latka. Mężczyzna wielokrotnie znieważył kobietę w miejscu pracy w obecności klientów jak i personelu. Czekał na pokrzywdzoną kiedy ta skończy pracę i natarczywie kazał jej zwolnić się z niej, przez co uporczywie nękał pokrzywdzoną wzbudzając w niej uzasadnione poczucie zagrożenia oraz istotnie naruszał prywatność. W związku z powyższym policjanci zatrzymali mężczyznę, a zebrany materiał dowodowy pozwoli na przedstawienie  zarzutów mieszkańcowi Iławy.

W związku z powyższym sąd zastosował, wobec 42-latka tymczasowy areszt. Mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w więzieniu.
Kodeks karny za samo uporczywe nękanie przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.

BRAK KOMENTARZY