Nieoficjalne wyniki wyborów w województwie warmińsko – mazurskim [Aktualizacja]

0
4104

Wczoraj o godzinie 21 zakończyło się głosowanie w pierwszej turze wyborów samorządowych. Znamy pierwsze przybliżone i nieoficjalne wyniki wyborów.

W Olsztynie po zliczeniu głosów z ponad połowy komisji Piotr Grzymowicz, prowadzi o blisko 300 głosów przed Czesławem Jerzym Małkowskim. Wszystko wskazuje na to, że obaj Panowie spotkają się ze sobą w drugiej turze wyborów. W Elblągu, też powinno dojść do drugiej tury. W wyścigu o fotel prezydenta miasta, po podliczeniu głosów w 60 spośród 62 komisji wynika, że Witold Wróblewski, ma zdecydowaną przewagę nad konkurentami, ale niewystarczającą, aby wygrać w pierwszej turze. W niej powinien się zmierzyć z Jerzym Wilkiem.

W Dobrym Mieście prawdopodobnie w drugiej turze spotka się Beata Harań i Jarosław Kowalski. W Bartoszycach również będzie druga tura i zmierzą się w niej Wojciech Prokocki i obecny burmistrz Piotr Petrykowski. W Jezioranach według nieoficjalnych danych wybory na burmistrza wygrał Maciej Leszczyński.

Do drugiej tury dojdzie także w gminie Dywity. W drugiej turze zmierzą się Henryk Pach i Daniel Zadworny. W Ostródzie z nieoficjalnych danych wynika, że w drugiej turze zmierzą się Czesław Najmowicz i Zbigniew Michalak. W Lidzbarku Warmińskim w pierwszej turze zwyciężył obecny burmistrz Jacek Wiśniowski, podobnie sytuacja przedstawia się w Górowie Iławeckim. Tam również według nieoficjalnych informacji w pierwszej turze wygrał obecny burmistrz Jacek Kostka. W Braniewie do drugiej tury wyborów przeszli, dotychczasowa burmistrz, Monika Trzcińska i Tomasz Sielicki. W gminie Gietrzwałd wójtem pozostanie Jan Kasprowicz.

Pojawiają się kolejne nieoficjalne dane. W gminie Stawiguda nowym wójtem został Michał Kontraktowicz. W Olsztynku będzie druga tura w wyborach na burmistrza. Zmierzą się w niej Bogusław Kowalewski i Mirosław Stegienko. W Biskupcu według nieoficjalnych informacji na stanowisku burmistrza pozostanie Kamil Kozłowski. W gminie Ostróda wybory na wójta wygrał Bogusław Fijas.

Obecnie w Olsztynie zliczono głosy z 70 komisji. Na prowadzeniu dalej jest Piotr Grzymowicz (14978 głosów), przed Czesławem Jerzym Małkowskim (14432 głosów).

Jeszcze raz przypominamy, że są to przybliżone i nieoficjalne dane. Będziemy je na bieżąco aktualizować, a także informować o danych z innych miejsc województwa warmińsko-mazurskiego.

 

 

BRAK KOMENTARZY