Nielegalnie przebywali w Polsce

0
313

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 5 cudzoziemców, którzy przebywali w naszym kraju nielegalnie.

W minionym tygodniu funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Olsztynie sprawdzili legalność pobytu cudzoziemców.

Okazało się, że obcokrajowcy przebywają w naszym kraju niezgodnie z przepisami. Do kontroli okazali tylko paszporty wydane w kraju pochodzenia. Nie posiadali żadnych dokumentów, które pozwoliłyby im na legalny pobytu w Polsce.

Gruzini otrzymali decyzje administracyjne zobowiązujące ich do powrotu do swojego kraju oraz 6-miesięczny zakaz wjazdu do Polski i państw Schengen. Natomiast wobec obywatela Maroko i dwóch Indonezyjczyków wszczęto postępowanie administracyjne o zobowiązaniu ich do powrotu do kraju pochodzenia.

BRAK KOMENTARZY