Niedzielski: wg prognoz w drugiej połowie września – tysiąc zakażeń koronawirusem dziennie

0
725

Według prognoz poziom tysiąca zakażeń dziennie osiągniemy w drugiej części września; poniżej tego poziomu dyskusja na temat obostrzeń jest bezprzedmiotowa – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.

– Nasze najnowsze prognozy – cały czas zastrzegające, że są obarczone bardzo dużym ryzykiem – mówią o tym, że poziom tysiąca zakażeń dziennie osiągniemy dopiero w drugiej części września i myślę, że poniżej tego poziomu prowadzenie dyskusji na temat zaostrzeń jest po prostu bezprzedmiotowe – powiedział Niedzielski na konferencji prasowej.

Poinformował, że zostało opublikowane nowe rozporządzenie epidemiczne. Przedłuża ono do końca września dotychczasowe regulacje w zakresie obowiązujących obostrzeń. – One są zdefiniowane identycznie, jak w trakcie wakacji – zaznaczył szef MZ. – Jeżeli chodzi o to, co będzie działo się dalej, zależy to od rozwoju sytuacji epidemicznej.

Niedzielski zapewnił, że resort ma “przygotowany model definiowania stref na poziomie powiatowym”. Jednak – w jego ocenie – wdrożenie go “jest związane z większą liczbą zakażeń, niż mamy w tej chwili”.

W Dzienniku Ustaw ukazała się nowelizacja rozporządzenia o ograniczeniach w czasie epidemii. Rozporządzenie przewiduje m.in. przedłużenie do 30 września 2021 r. obowiązywania aktualnych ograniczeń, nakazów i zakazów.

BRAK KOMENTARZY