Nie mieli maseczek – to był dopiero początek ich problemów

0
527

W ostatnim okresie zmagamy się z kolejną falą pandemii. Funkcjonariusze interweniują wobec tych, którzy lekceważą obowiązujące przepisy.

Lidzbarscy policjanci prewencji podjęli interwencję wobec trzech osób wychodzących ze sklepu na ul. Kopernika w Lidzbarku Warmińskim. Powodem interwencji, był fakt niestosowania się do obowiązujących obostrzeń nakazujących zakrywanie ust i nosa maseczką ochronną. Podczas sprawdzania osób w policyjnych bazach danych okazało się, że jeden z mężczyzn jest poszukiwany do odbycia 173 dni kary pozbawienia wolności za przestępstwo kradzieży. Drugi z mężczyzn podczas interwencji zachowywał się irracjonalnie, był silnie pobudzony, nie panował nad sobą a jego źrenice były rozszerzone. Policjanci bardzo szybko ustalili powód jego zachowania. 25-latek znajdował się pod działaniem narkotyków, a w wyniku sprawdzenia jego odzieży wierzchniej funkcjonariusze odnaleźli zawiniątko z suszem roślinnym. Użyty narkotest potwierdził, że była to marihuana. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnych cel. Natomiast trzeci z mężczyzn opuścił miejsce interwencji, „wzbogacony” o mandat karny z art. 116 §1a kw. 34-letni poszukiwany mieszkaniec Lidzbarka Warmińskiego został odwieziony do zakładu karnego, gdzie spędzi orzeczoną karę.  Natomiast 25-latkiem zajmą się policjanci kryminalni.

Za kraty trafił również 57-letni poszukiwany mieszkaniec gminy Lidzbark Warmiński. Mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości pomimo wydanego wyroku sądu do odbycia 90 dni kary pozbawienia wolności. Sam nie zmierzał się zgłosić do zakładu karnego. „Pomogli mu” w podjęciu decyzji policjanci, którzy pojechali do miejsca jego zamieszkania i go zatrzymali a następnie przetransportowali do zakładu karnego, gdzie spędzi orzeczoną karę.

BRAK KOMENTARZY