Nie będzie fajerwerków podczas Sylwestra w Olsztynie

0
1141
Fajerwerki

Prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz, zdecydował, że podczas Sylwestra Miejskiego, a także podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie będzie fajerwerków, a w zamian będą pokazy świetlne.

Sztuczne ognie w Sylwestra i „światełko do nieba” podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to już tradycja tych wyjątkowych wydarzeń. Wiadomo – ma być głośno, świetliście, strzeliście i wystrzałowo. Ma być, ale czy rzeczywiście musi? Ostatnio coraz więcej miast decyduje się odejść od pokazów pirotechnicznych na rzecz pokazów laserowych. Jest bezpieczniej, nie mniej efektownie i zdrowiej dla naszych czworonożnych ulubieńców. Dla nas fajerwerki są zrozumiałe i jesteśmy na towarzyszące im wystrzały przygotowani, a oni się tego boją. Boją się, wpadają w panikę, uciekają, nie wytrzymują ich serca. Każdy właściciel psa wie o tym bardzo dobrze. Znam ludzi, którzy z tego powodu przestali wychodzić na imprezy – właśnie dlatego, żeby nie zostawiać swoich psich pupilów na pastwę fajerwerkowego losu – powiedział Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna.

Prezydent dodał, że decyzja została już podjęta- Piszę o tym, ponieważ podjęliśmy decyzję „modernizacyjną” i kończymy z fajerwerkami na imprezach miejskich, a do takich zalicza się Sylwester i finał WOŚP. Innymi słowy, dołączamy do miast bez sztucznych ogni i przechodzimy na pokazy świetlne. Dzisiejsza technologia projekcyjna, coraz większa dostępność kolorowych laserów, pozwalają na bardzo efektowne i wbijające się w pamięć pokazy. Trochę to kosztuje, ale fajerwerki też nie były za darmo. Oczywiście, nie zabraknie muzyki, z którą pokazy są zestrojone, co czyni z nich bardzo nastrojowe widowiska. 

BRAK KOMENTARZY