Napad na salon jubilerski. Straty 13 tys. zł

0
545

Olsztyńscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu wyjaśnili okoliczności oraz zatrzymali sprawcę kradzieży z włamaniem do jednego z salonów jubilerskich na terenie miasta. 

Na początku stycznia (04.01.2023) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o włamaniu do jednego z salonów jubilerskich na terenie miasta, z którego wnętrza zniknęła biżuteria oraz elementy wystawy. Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza oraz technik kryminalistyki. Z policyjnych ustaleń wynika, że sprawca uciekając pozostawił część skradzionych rzeczy w pobliżu budynku.

Zostały one odnalezione i zabezpieczone. Do działań został także włączony pies tropiący wraz z przewodnikiem. W trakcie czynności m.in. zabezpieczono ślady, nagrania z kamer monitoringów i przeprowadzono oględziny miejsca zdarzenia. Pokrzywdzony łączną wartość strat wycenił na ponad 13 tysięcy złotych.

Wyjaśnieniem okoliczności zdarzenia i dotarciem do sprawcy zajęli się funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Policjanci w trakcie czynności operacyjnych wpadli na trop prawdopodobnego sprawcy przestępstwa.

Okazał się nim 26-letni mieszkaniec Olsztyna, który został zatrzymany w ubiegły poniedziałek (30.01.2023). Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, do którego się przyznał. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Część skradzionych rzeczy wróciła już do prawowitego właściciela.

BRAK KOMENTARZY