Namiot dla interesantów przed Sądem Okręgowym w Olsztynie

0
53

Interesanci oczekujący na załatwienie sprawy w Sądzie Okręgowym w Olsztynie nie muszą już stać przed wejściem do budynku. Od dzisiaj mają do swojej dyspozycji namiot udostępniony przez Wydział Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności Urzędu Miasta Olsztyn.

Z powodu pandemii koronawirusa, do budynku Sądu Okręgowego w Olsztynie osoby wpuszczane są pojedynczo, które m.in. poddadzą się pomiarowi temperatury ciała oraz stawią się nie wcześniej niż na 15 minut przed wyznaczoną godziną stawiennictwa wskazaną w zawiadomieniu lub na wezwaniu. Aby, w przypadku złej pogody, interesanci nie musieli czekać w kolejce w chłodzie i deszczu, w dniu 20 października 2020 r. tuż przed wejściem do budynku Sądu strażacy ustawili namiot, który został udostępniony przez Wydział Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności Urzędu Miasta Olsztyn.

W namiocie zostaną ustawione krzesełka. Liczymy, że dzięki temu obsługa petentów będzie przebiegała sprawniej, a oni sami zyskają bardziej komfortowe warunki oczekiwania na załatwienie sprawy w Sądzie.

Kierownictwo Sądu Okręgowego w Olsztynie w dniu 19 października 2020 r. wydało zarządzenie, w którym do odwołania wstrzymana została osobista obsługa interesantów w Punkcie Informacyjnym Krajowego Rejestru Karnego przy Sądzie Okręgowym w Olsztynie. Zapytania o karalność można teraz składać do urny znajdującej się w przedsionku budynku Sądu Okręgowego w Olsztynie lub przesyłać drogą mailową na adres Sądu. Powyższa decyzja wynika z zaostrzającej się sytuacji pandemicznej.

BRAK KOMENTARZY