Najlepszy środkowy ligi francuskiej w Olsztynie

0
556

Miał dołączyć do zespołu już w 2019 roku, lecz co się odwlecze, to nie uciecze. Taylor Averill został nowym środkowym Indykpolu AZS Olsztyn.

Mierzący ponad dwa metry siatkarz, urodził się 5 marca 1992 roku w Portland. Karierę rozpoczął w Branham High School, gdzie był zawodnikiem Bay to Bay Volleyball Club, a później reprezentował barwy Uniwersytet Kalifornijski w Irvine (2010-2011). Przez kolejne cztery sezony występował w Uniwersytecie Hawajskim (2011-2015). W 2015 roku, środkowy po raz pierwszy opuścił swój kraj, aby najpierw kolejne sezony spędzić we Włoszech: najpierw w Pallavolo Padwa (2015-2017), a potem w Power Volley Milano.
W 2018 roku Averill przeniósł się do Francji, gdzie wraz z Chaumont, zdobył srebrny medal. Po tytuł Mistrza Francji sięgnął w minionym sezonie, już w barwach AS Cannes. Taylor Averill zdobył 395 punktów – 283 w ataku, 81 w bloku oraz 31 w polu serwisowym. Środkowy został także wyróżniony tytułem najlepszego środkowego ligi francuskiej.
Taylor Averill to również jeden z filarów reprezentacji USA. W 2014 roku, środkowy zajął 2. miejsce w Pucharze Panamerykańskim rozgrywanym w Meksyku. W Mistrzostwach Świata, które w 2018 roku odbyły się we Włoszech i Bułgarii, siatkarz wraz z kolegami z drużyny zdobył brązowy medal. Obecnie Averill wraz z reprezentacją, przygotowuję się do Ligi Narodów oraz Igrzysk Olimpijskich.
Taylor Averill miał już reprezentować barwy Indykpolu AZS w sezonie 2019/2020. Wtedy jednak na przeszkodzie stanęła kontuzja kolana Taylora, która spowodowała roczną przerwę w jego grze. Teraz sprawa znów wróciła i Taylor Averill został nowym środkowym Indykpolu AZS Olsztyn. – Zdecydowałem się podpisać kontrakt z Indykpolem AZS Olsztyn, ponieważ chciałem zagrać w Polsce – przyznaje Taylor Averill. – Klub z Olsztyna skontaktował się ze mną ponownie, a nad ofertą nie zastanawiałem się zbyt długo. Będzie to dla mnie niezwykłe doświadczenie. Chciałbym, abyśmy razem z kolegami z drużyny zbudowali kolektyw, który będzie wygrywał!
I dodaje: – Cieszę się, że klub z Olsztyna wciąż we mnie wierzył i dostałem drugą szanse, aby móc zagrać w Polsce.
`

BRAK KOMENTARZY