Najlepsze obiekty turystyki wiejskiej

0
652

To jeden z najstarszych i najbardziej popularnych w naszym województwie konkursów, w którym o miano najlepszych z najlepszych rywalizują ze sobą obiekty turystyki wiejskiej z Warmii i Mazur.

Celem inicjatywy jest promocja najlepszych obiektów turystycznych zlokalizowanych na obszarach wiejskich Warmii i Mazur.

W „Zielonym Lecie” brali udział przedstawiciele trzech rodzajów obiektów: gospodarstwa agroturystyczne, obiekty turystyki wiejskiej i zagrody edukacyjne.

Zarówno obiekty turystyki wiejskiej jak i zgłoszone do konkursu i w nim wyróżnione gospodarstwa agroturystyczne stanowią przykład wzorcowo działających obiektów turystycznych, czerpiących z dziedzictwa, kultury i położenia swoich obiektów na wiejskich terenach Warmii i Mazur. Stanowią dla turysty kompleksową ofertę wypoczynku w duchu slow.

Prężnie rozwijająca się Sieć Zagród Edukacyjnych na Warmii i Mazurach, której przedstawiciele nagrodzeni w tegorocznej edycji konkursu, również może służyć za przykład tzw. dobrych praktyk w tej dziedzinie.

Organizatorem konkursu był samorząd województwa warmińsko-mazurskiego.

W roku 2022 przyznano następujące nagrody:

 – w kategorii wypoczynek na wsi:
I miejsce – Pałac Nakomiady z Nakomiad;
II miejsce – Siedlisko Nawiady z miejscowości Nawiady;
III miejsce – Siedlisko Letnia Kuchnia z Barczewka;

W tej samej kategorii komisja konkursowa postanowiła przyznać dwa równorzędne wyróżnienia następującym obiektom: Dom w zbożu z miejscowości Wronka; oraz Rojst. Borowinowy Las z miejscowości Krawczyki;

– w kategorii wypoczynek u rolnika:
I miejsce przyznano ex aequo: Gospodarstwu agroturystycznemu Sasek z miejscowości Sasek Mały; www.sasek.pl oraz Gospodarstwu agroturystycznemu Kamez z Wawroch;

– w kategorii zagrody edukacyjne:
I miejsce – Zagroda edukacyjna Warmińska Pszczoła z Purdy;
II miejsce – Zagroda edukacyjna Bartnik Mazurski z Gnatowa;

BRAK KOMENTARZY