Na przejściu granicznym Kubańczyk udawał Włocha

0
205

Na drogowym przejściu granicznym w Grzechotkach, funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali obywatela Kuby, który do kontroli granicznej okazał sfałszowany włoski dowód osobisty.

do odprawy stawił się pieszo 29-letni Kubańczyk. Mężczyzna do kontroli granicznej przedstawił włoski dowód osobisty. Okazało się, że miał również kubański paszport. Wyglądało na to, że posiada prawo pobytu we Włoszech i dlatego ma włoski dowód osobisty. Jednak w czasie weryfikacji dokumentów podróżnego, funkcjonariusz SG szczególną uwagę zwrócił na nieprawidłowości w dowodzie osobistym. Dodatkowo ustalono z funkcjonariuszami Polsko-Niemieckiego Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku, że we Włoszech, na takie dane osobowe, nie wydano dowodu osobistego. – Blankiet został całkowicie sfałszowany. 29-latek, tłumaczył funkcjonariuszom, że chciał dostać się do Włoch, bo tam ma żonę, obywatelkę Unii Europejskiej. Funkcjonariusze z PSG w Grzechotkach ustalili również, że żadnej żony we Włoszech nie ma. Podstęp mu się nie udał, został zatrzymany -informuje Mirosława Aleksandrowicz, rzeczniczka Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania przekroczenia granicy państwowej wbrew przepisom używając sfałszowanego dokumentu. Za popełnione przestępstwo wymierzono mu karę grzywny w wysokości 500 zł.

Następnego dnia, Kubańczykowi wydano decyzję o odmowie wjazdu do Polski i o godzinie 15.30 udał się z powrotem do Rosji.

BRAK KOMENTARZY