MUZYCZNA WIOSNA – KONCERTY 10-11.05.2019 ORANŻERIA KULTURY ZAPRASZA

0
860

Po raz pierwszy w zabytkowych wnętrzach oranżerii 10-11. maja 2019 organizowana jest MUZYCZNA WIOSNA. Będą to warsztaty młodych artystów z Mistrzem i dwa koncerty. Tym razem adepci sztuki muzycznej spotkają się z uznanymi profesjonalistami. Koncerty adresowane są do lidzbarskiej publiczności, turystów i wszystkich melomanów. Tegorocznym mistrzem i nauczycielem będzie Mariusz Patyra – polski wirtuoz skrzypiec urodzony na Mazurach w Orzyszu.

Mariusz Patyra koncertował i grał recitale w Europie, Japonii, Meksyku oraz Stanach Zjednoczonych. Naukę gry na skrzypcach rozpoczął w wieku 7 lat – był uczniem m.in. Antoniego Hoffmanna w Olsztynie, Janusza Kucharskiego w Warszawie oraz Salvatore Accardo w Cremonie. Artysta jest laureatem wielu prestiżowych konkursów. Jako jedyny dotąd Polak wygrał Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. Nicolae Paganiniego w Genui. Mariusz Patyra gra na skrzypcach będących kopią instrumentu Guarneri del Gesu z 1733 i na kopii “Il Cannone” z 1742.
W ramach Muzycznej Wiosny w Oranżerii Kultury odbędą się następujące koncerty:
10.05.2019, w piątek, o godz. 19:00 – Koncert Mistrza PRIMA MARIUSZ PATYRA. Artysta wykona utwory wybranych kompozytorów, m.in. Fryderyka Chopina, Nicola Paganini. Skrzypek zagra w towarzystwie kwintetu i pianistki Agnieszki Panasiuk.
11.05.2019, w sobotę, o godz. 16:00 – Koncert Młodych Artystów PRIMAVERA FANTASTICA. Usłyszymy cztery skrzypaczki oraz kwintet w składzie: altówka, wiolonczela, kontrabas i skrzypce. Całości dopełni akompaniament na fortepianie w wykonaniu Agnieszki Panasiuk.
Oranżeria Kultury nie po raz pierwszy zaprasza młodych twórców do pawilonu letniego biskupów warmińskich. Tu muzyka klasyczna brzmi wyjątkowo – organizowane koncerty kameralne spotykają się z pozytywnym odbiorem wykonawców i słuchaczy. Organizatorzy miłośników muzyki oczekują serdecznie!

Bezpłatne zaproszenia do odebrania w Oranżerii Kultury – informacje: oranzeria@lidzbarkw.pl oraz tel. 517 262 146. 

BRAK KOMENTARZY