Mural z widokiem na Łynę

0
1608

Spore zmiany czekają fragment Olsztyna w pobliżu mostu św. Jakuba. Jedną z nich ma być nowy wygląd uniwersyteckiego budynku.

W ciągu ostatnich lat obiekt przy ul. Szrajbera przeszedł szereg modernizacji. Jedną z najważniejszych był gruntowny remont wnętrza. Zmiany zachodzą także na zewnątrz siedziby Wydziału Sztuki.

Najnowsza dotyczy planów powstania muralu, który byłby widoczny od strony Śródmieścia. I właśnie na zaprojektowanie takiego malowidła i jego wykonanie został ogłoszony konkurs.

To dokonała propozycja dla miłośników streetaertu, których w Olsztynie nie brakuje. W naszym mieście powstaje coraz więcej tego typu dzieł. Nie jest jednak przesądzone, że autorem będzie artysta ze stolicy regionu, bowiem to konkurs ogólnopolski.

Na projekty oraz na wizualizacje muralu organizatorzy czkają do końca lipca. Najlepsza propozycja zostanie wybrana 1 sierpnia. Laureat dostanie dwa tys. złotych oraz osiem tys. na materiały, które będą niezbędne do wykonania pracy. Malowidło ma powstać między 15 sierpnia a 16 października, w czasie nie dłuższym, niż tydzień.

Mural będą mogli podziwiać spacerowicze, przemierzający planowane wzdłuż Starego Miasta planty oraz pasażerowie komunikacji miejskiej i kierowcy podróżujący odnowioną ul. Pieniężnego. Gotowa jest już dokumentacja tego zadania, w którym powstać ma także nowy most nad Łyną. Trwają przygotowania do ogłoszenia przetargu na tę inwestycję.

Dzięki niej zmodernizowany zostanie most św. Jakuba, który teraz jest dopuszczony do ruchu jedynie warunkowo. Pod nim – między Parkiem Centralnym a Starym Miastem – będą mogli spacerować piesi i przejeżdżać rowerzyści. Kierowcy zaś zyskają zmodernizowany trakt między Szrajbera a pl. Jana Pawła II.

PEŁNY REGULAMIN KONKURSU

BRAK KOMENTARZY