MRĄGOWO: BEZPIECZNE WAKACJE Z POLICJĄ

0
2237

Mrągowscy policjanci uczestniczyli w zajęciach animacyjno – edukacyjnych zorganizowanych dla dzieci z gminy Mrągowo, które odbyły się na stadionie miejskim w Mrągowie. Dla najmłodszych uczestników funkcjonariusze przygotowali pokaz radiowozów i sprzętu policyjnego. Nie zabrakło pokazu samoobrony w wykonaniu mrągowskich policjantów.

W sobotę w godzinach popołudniowych na Stadionie Miejskim w Mrągowie odbyły się zajęcia animacyjno – edukacyjne zorganizowane przez fundację Alternatywnej Edukacji „ALE”.

W przedsięwzięciu wzięły udział dzieci w wieku szkolnym z gminy Mrągowo. Organizatorzy zadbali by dzieciom nie zabrakło atrakcji. W przedsięwzięciu oprócz policjantów wzięli udział mrągowscy strażacy, leśnicy, Mrągowskie Stowarzyszenie Rowerowe, Stowarzyszenie Spytek oraz Biblioteka Pedagogiczna.

Dla dzieci zorganizowane zostały między innymi warsztaty przyrodnicze, warsztaty kuglarskie, zawody rowerowe oraz pokaz sprzętu policyjnego i strażackiego. W każdym z punków dzieci zdobywały naklejki, które później wymieniały na nagrody. W punkcie policyjnym na najmłodszych uczestników czekała łódź policyjna, motor, sprzęt wykorzystywany do codziennej służby oraz radiowozy, w których dzieci mogły przez chwilę poczuć się jak to jest być policjantem. Dodatkowo dla uczestników odbył się pokaz samoobrony w wykonaniu mrągowskich policjantów. Każdy uczestnik zdobywał punkty odpowiadając na pytania zadawane przez dzielnicowego z wiedzy o bezpieczeństwie na drodze i bezpiecznych zachowań podczas wakacji. Dzieci otrzymały również ulotki, dotyczące bezpieczeństwa w  czasie trwania wypoczynku letniego, bezpiecznych zachowań w lesie oraz bezpieczeństwa nad wodą.

Zorganizowane dla dzieci zajęcia były jedną z całego cyklu atrakcji, które odbywają się w trakcie wakacji w ramach projektu  „Życie na stricie – Lato na bogato”.

BRAK KOMENTARZY