MotoWarmia w Dobrym Mieście

0
2560
Artur Chojecki, wojewoda warmińsko-mazurski, przyznał, że zawsze marzył o jeździe motocyklem, jednak obecnie brakuje mu czasu i umiejętności, żeby spełnić swoje marzenia

Piękne sylwetki oraz dźwięk motocykli i klasycznych samochodów można było podziwiać  w ostatnią sierpniową sobotę w Dobrym Mieście. Powiat olsztyński był organizatorem wakacyjnej imprezy pod nazwą Muzyczna MOTOWARMIA. Gwiazdą wieczoru była grupa Tales of PINK FLOYD, grająca covery tego zespołu. Na imprezie pojawił się Artur Chojecki wojewoda warmińsko-mazurski.

Impreza rozpoczęła  się paradą motocykli i samochodów. Trasa rozpoczynająca się pod Stodołą Kultury w Dobrym Mieście prowadziła tzw. „ósemką dobromiejską”, czyli do Głotowa i Smolajn. Po powrocie na miejsce startu pojazdy można było oglądać i podziwiać.  Motocykliści z dobromiejskiego klubu motocyklowego Spartanie przygotowali specjalne zawody dla twardzieli. Wśród konkurencji znalazły się m.in. rzut silnikiem motocyklowym w dal, wkręcanie śrubek na czas i gra w siatkówkę oponą. Miłośnicy motoryzacji mieli okazję wsiąść na symulator jazdy na jednym kole lub do symulatora „dachowania”.

Organizatorzy pomyśleli też o najmłodszych mieszkańcach Warmii. Na nich czekali animatorzy z chustą, watą cukrową i fotobudką. W Stodole Kultury mozna było zapoznać sie z twórczością plastyczną Natalii Sary Likas, czerpiącej inspirację z kultury Japonii.

Gwiazdą wieczoru był  Tales of Pink Floyd, olsztyński cover band wykonujący utwory Davida Gilmoura i Rogera Watersa w swoich autorskich aranżacjach. Wśród utworów znalazły się największe przeboje angielskich klasyków rocka progresywnego, jak choćby Another Brick In The Wall, Shine On You Crazy Diamond, Wish You Were Here, czy Money.

Niespodziankę  dla mieszkańców Gminy Dobre Miasto przywiózł wojewoda warmińsko-mazurski, Artur Chojecki, który zadeklarował zakup nowej karetki dla Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Dobrym Mieście.

Fotorelacja

BRAK KOMENTARZY