Ministerstwo Zdrowia przedłużyło zamknięcie na Warmii i Mazurach

0
480

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o przedłużeniu aktualnych obostrzeń w naszym województwie. W klasach I-III wprowadzone zostanie nauczanie mieszane.
Obecne zasady bezpieczeństwa miały być aktualne do 14 marca. Podczas piątkowej konferencji prasowej przedstawiciele rządu poinformowali o przedłużeniu tego terminu do 20 marca. – Podjęliśmy decyzję, że w woj. warmińsko-mazurskim zostaną przedłużone o tydzień obowiązujące tam regulacji, z jednym wyjątkiem. Zamiast edukacji w trybie zdalnym chcemy zastosować nauczanie hybrydowe. Część dzieci np. w jednym tygodniu uczęszcza do szkoły, w tym czasie pozostałe korzystają ze zdalnej nauki – mówił minister zdrowia w trakcie piątkowej konferencji prasowej Adam Niedzielski.
Oznacza to, że wciąż na Warmii i Mazurach zamknięte pozostaną hotele, ograniczona będzie działalność galerii handlowych, zamknięte będą m.in. kina i baseny.
Istotną nowością jest dopuszczenie nauczania hybrydowego. – Część uczniów danej szkoły będzie mogła uczyć się stacjonarnie, a część zdalnie – informuje rząd. – Dyrektorzy szkół przez najbliższy tydzień podejmą decyzję, w jakim zakresie uczniowie najmłodszych klas powrócą do nauki stacjonarnej.
Do Olsztyna dotarły też maseczki ochronne. Każdy z mieszkańców będzie mógł otrzymać 4 sztuki. Ich dystrybucja ma się zacząć w następnym tygodniu. O szczegółach będziemy informować w poniedziałek.

BRAK KOMENTARZY