Mieszkanka powiatu piskiego chciała zarobić, a ostatecznie straciła ponad 60 000 złotych

0
422

Mieszkanka powiatu piskiego chciała zarobić inwestując w internecie. Ostatecznie z jej konta zniknęło 40 tys. złotych, a do tego na jej dane osobowe zaciągnięty został kredyt na kwotę ponad 20 tys. złotych. 

Policjanci wyjaśniają sprawę oszustwa na szkodę mieszkanki powiatu piskiego. Kobieta zainwestowała w internecie około 1000 złotych z nadzieją zysku. Po jakimś czasie otrzymała telefon z pytaniem, dlaczego nie wybiera zarobionych pieniędzy z konta handlowego. Rozmówca dodał, że będzie to możliwe po zainstalowaniu aplikacji AnyDesk Oszustom chodzi o to, by skłonić ofiarę do zainstalowania programu zdalnej obsługi urządzenia dzięki, któremu uzyskują dostęp do konta bankowego. Kobieta zainstalowała wskazaną aplikację.

Kolejnym krokiem tego oszustwa było zalogowanie się kobiety do swojego konta bankowego, bo dopiero wtedy pieniądze miały zostać przelane. Mieszkanka powiatu zorientowała się wówczas, że z jej konta dokonano już kilka przelewów. Otrzymała kolejny telefon z informacją, że wszystkie te pieniądze za chwilę zostaną jej zwrócone wraz z zarobkiem musi tylko podać swoje dane osobowe. Pokrzywdzona podała pełne dane wraz z numerem pesel i numerem dowodu osobistego. Po chwili dostała wiadomość, że zaciągnięty został na nią kredyt w banku na kwotę ponad 20 tys. złotych, a z jej konta bankowego zniknęło w sumie 40 tys. zł. W ten sposób kobieta została oszukana na łączną kwotę ponad 60 tys. zł.

BRAK KOMENTARZY