Mieszkaniec Braniewa usłyszał zarzuty za kradzieże i kradzieże z włamaniem

0
60

Kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi 19-letniemu mieszkańcowi Braniewa. Kryminalni ustalili, że mężczyzna w maju czterokrotnie łamał prawo kradnąc i włamując się do pomieszczeń gospodarczych. Łupem sprawcy padały głównie elektronarzędzia.

W poniedziałek (25.05.2020) oficer dyżurny braniewskiej komendy został powiadomiony o włamaniu, do którego doszło pod Braniewem. Na miejsce skierowano kryminalnych. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że sprawca dostał się do wnętrza pomieszczenia gospodarczego, skąd zabrał m.in. piłę spalinową oraz szlifierkę. Właściciel oszacował straty na ponad 1500 złotych. Nie było to jednak jedyne miejsce, z którego skradziono elektronarzędzia. Policjanci odnotowali bowiem dwa podobne zdarzenia w maju tego roku. Funkcjonariusze pracujący nad sprawą wnikliwie przeanalizowali wszystkie zgromadzone informacje oraz dowody i we wtorek (26.05.2020r.) doprowadzili do zatrzymania podejrzanego.

19-latek w trakcie przesłuchania nie  kwestionował swojej winy. Co więcej, kryminalni ustalili, że młody mieszkaniec Braniewa odpowiedzialny jest także za kradzież samochodowego radia, do której doszło na początku tego miesiąca. Policjanci nie tylko dotarli do podejrzanego, ale i odzyskali większość utraconych przedmiotów.

19-latek usłyszał w sumie cztery zarzuty – dwa dotyczące kradzieży oraz dwa związane z włamaniami. Teraz odpowie przed sądem.

BRAK KOMENTARZY