„Miasta, w których warto żyć…” – Samorząd otrzymał dofinansowanie na projekt

0
2264

80 tysięcy złotych dofinansowania od Ministerstwa Spraw Zagranicznych otrzyma samorząd województwa Warmińsko-Mazurskiego na realizację projektu: „Miasta, w których warto żyć…”.

Projekt realizowany na Warmii i Mazurach ma za zadanie pokazać zaangażowanie miast w rozwój społeczno-gospodarczy całego regionu oraz znaczenie współpracy międzynarodowej na poziomie lokalnym. Wymianę doświadczeń dotyczących rozwiązań, które mają poprawić funkcjonowanie miast i życie ich mieszkańców, ma zapewnić i polepszyć współpraca z Danią, Francją oraz Włochami, która jest planowana.

Na jesieni zostaną zorganizowane trzy debaty, które będą poświęcone polityce miejskiej w zakresie sportu i turystyki, rewitalizacji oraz ekonomii społecznej. Odbędą się one w największych miastach województwa, czyli w Olsztynie, Elblągu i Ełku. Podczas debat, będzie możliwość dyskusji na temat wspierania rozwoju miast oraz podniesienia jakości życia mieszkańców.

Projekt został przygotowany i będzie realizowany przez Departament Współpracy Międzynarodowej Urzędu Marszałkowskiego w ramach konkursu MSZ „Wsparcie wymiaru samorządowego i obywatelskiego polskiej polityki zagranicznej 2016”. Całkowita wartość projektu to blisko 115 tysięcy złotych. Warto wspomnieć, że jedynie województwo Warmińsko-Mazurskie ze wszystkich w kraju otrzymało dofinansowanie w tym konkursie.

BRAK KOMENTARZY