MIAŁA POMÓC, A OKRADŁA. POLICJANCI ZATRZYMALI OPIEKUNKĘ SENIORÓW

0
653
Policjanci z Nidzicy zatrzymali 48-letnią mieszkankę miasta, która podejrzana jest o to, że dwukrotnie okradła seniorów, którymi się opiekowała. Ciesząc się ich zaufaniem, wykorzystała sytuacje i dokonała kradzieży pieniędzy na łączną kwotę 1000 euro. Grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W minionym tygodniu nidziccy policjanci zostali poinformowani o kradzieży, której ofiarą padł starszy mężczyzna. Sprawca dokonał kradzieży pieniędzy w kwocie 700 euro, które nidziczanin trzymał w barku.

W toku czynności policjanci ustalili, że mieszkanie, w którym mieszkał wraz z żoną, regularnie odwiedzała opiekunka kobiety. 48-letnia mieszkanka Nidzicy pomagała starszemu małżeństwu w codziennych obowiązkach. Jak się okazało, nie była to pierwsza kradzież, która miała tam miejsce. Około 3 tygodnie wcześniej z tego samego miejsca zginęło 300 euro.

Dotarcie do nieuczciwej opiekunki, która ukradła seniorowi łącznie 1000 euro nie trwało długo. Jeszcze tego samego dnia kobieta została zatrzymana przez policjantów i przyznała się do popełnienia obu kradzieży. Za czyny, których się dopuściła grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(pk/tm)

Źródło:kwp

BRAK KOMENTARZY