MF: na konta samorządów trafiło 8 mld zł

0
452

Pieniądze te samorządy będą mogły wydać na co chcą, zgodnie ze swoimi potrzebami – czy to na działania bieżące czy np. na inwestycje – zaznaczył wiceminister finansów Sebastian Skuza. 

Jak wyjaśnił wiceszef MF pieniądze te będą dodatkowym wsparciem dla samorządów. “Dzięki nim w przyszłym roku samorządy nie odczują zmian związanych z historyczną obniżką podatków, które wprowadził Polski Ład. Uwzględniając powyższe zasilenie w 2022 r. samorządy nie będą miały mniejszych dochodów niż same sobie prognozowały” – zaznaczył Skuza.

8 mld zł to wsparcie od państwa, będące uzupełnieniem subwencji ogólnej. Podział środków na poszczególne JST uwzględniał, oprócz wysokości dochodów z tytułu udziału we wpływach z PIT planowanych na 2022 r., również ich poziom zamożności ustalony na rok 2022 r.

Poniżej za MF publikujemy tabele pokazującą wysokość prognozowanych dochodów wszystkich JST w 2022 r. W zestawieniu porównano dochody z tytułu udziałów JST w PIT i CIT prognozowane przez JST przed Polskim Ładem z prognozowanymi przez MF dochodami z tego tytułu, po wprowadzeniu Polskiego Ładu.

ŹRÓDŁO: PAP

BRAK KOMENTARZY