Marcin Kurp zajął drugie miejsce w klasie HR4 podczas Rajdu Rzeszowskiego

0
3173

Zakończył się Rajd Rzeszowski, który był eliminacją, Rajdowych Mistrzostw Europy, Mistrzostw FIA Strefy Europy Centralnej w Rajdach oraz Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Marcin Kurp zajął drugie miejsce w klasie HR4.

Rajd był bardzo ciężki. Pierwszego dnia z pięciu zaplanowanych odcinków przejechaliśmy tylko jeden, ponieważ na czterech pozostałych odcinkach doszło do wypadków i musieliśmy jechać trasa alternatywną. Niestety nie udało nam się przez to przejechać prawie połowy odcinków– powiedział Sebastian Wach, pilot rajdowy, Marcina Kurpa.

Marcin Krup jest zadowolony, że pomimo przeciwności udało się dojechać na wysokiej pozycji- Jestem bardzo zadowolony. Jechałem na rajd z myślą, żeby tą klasę wygrać, ale podczas rajdu poszło nam wspomaganie, co utrudniło nam rywalizację, później wpadliśmy do rowu i też trwało to kilka sekund, żeby wrócić do rywalizacji. Wywalczyliśmy drugie miejsce. Jestem zadowolony, również z tego, że rywal, z którym konkurujemy był za nami, więc dzięki temu przeskoczyliśmy z drugiego na pierwsze miejsce w generalce. Trzeba szczerze powiedzieć, że był to niezwykle wymagający rajd, którego wielu kierowców nie ukończyło. Pogoda również dała się we znaki, zwłaszcza sprzętowi, ponieważ w wielu samochodach dochodziło do awarii.

Sebastian Wach również był zadowolony z osiągniętego wyniku – Dzień zaczęliśmy bardzo dobrze, ale niestety w końcówce pierwszego odcinka samochód uległ awarii wspomagania kierownicy i dalszą część rajdu jechaliśmy już z tą awarią, ponieważ nie dało się jej usunąć. Ukończyliśmy ten rajd na bardzo dobrej pozycji. Zajmowaliśmy czwarte miejsce w swojej klasie, a pomimo awarii udało nam się awansować na drugą lokatę. Jesteśmy bardzo zadowoleni.

W ogólnej klasyfikacji generalnej Rajdu Rzeszowskiego Marcin Kurp i Sebastian Wach zajęli 23 miejsce, ale najważniejsze, że udało im się awansować na pierwsze miejsce w klasyfikacji klasy HR4. Teraz Marcin Kurp zamierza wystartować w Rajdzie Kormoran. Jeżeli chodzi o eliminacje Mistrzostw Polski, to przed warmińsko – mazurskim teamem Marcin Kurp/Sebastian Wach (pilot z Lidzbarka Warmińskiego) jeszcze rywalizacja w trzech rundach:

07.09.2017 do 09.09.2017 4 RSMP; (asfalt) Rajd Dolnośląski

29.09.2017 do 01.10.2017 5 RSMP (asfalt) Rajd Nadwiślański

13.10.2017 do 15.10.2017 6 runda RSMP (asfalt) Rajd Śląska

Fotorelacja:

BRAK KOMENTARZY