Marcin Kurp Mistrzem Polski w klasie HR4

0
3670
Marcin Kurp przy swojej Hondzie Civic

Zakończył się jubileuszowy 50. Rajd Dolnośląski Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Marcin Kurp startujący w klasie HR4 nie bez przeszkód ukończył rajd na trzecim miejscu. Punkty, które zdobył po Rajdzie Dolnośląskim, chociaż ukończył go na 3 miejscu, dały mu zwycięstwo w klasie HR4 i ostatecznie Marcin Kurp kończy sezon jako Mistrz Polski w tej  klasie.

Rajd był trudny i nie obyło się bez przygód na trasie. Już pierwszego dnia na drugim OS-sie skrzynia biegów w Hondzie Marcina odmówiła posłuszeństwa. Problemy z silnikiem na tym samym OS-sie miał również rywal Marcina Kurpa Maciej Rawski. Obaj zawodnicy po awariach  startowali w systemie Rally2. Marcin ukończył rajd tylko dzięki temu, że skrzynię biegów w jego Hondzie, po pierwszym dniu rajdu,  wymieniono w nocy  na drugą. Tytuł Mistrza Polski w klasie HR4 wywalczony w tym sezonie przez Marcina Kurpa to największe osiągnięcie w jego dotychczasowej karierze sportowej.

Przypomnijmy,że w 1993 roku w zimowym Rajdzie Dolnośląskim zginął w wypadku na trasie rajdu wielokrotny Mistrz Polski, doskonały kierowca Marian Bublewicz z Olsztyna.