Łukasz Zedlewski, malarz z Miodówka z wystawą w Warszawie

0
1001

„Oblicza Warszawy. Od placu Defilad do placu Konesera” – to tytuł wystawy, która została  zainaugurowana w Centrum Praskim Koneser na warszawskiej Pradze-Północ.

Nadwiślańskie plenery, wysokościowce Śródmieścia czy zrewitalizowane Centrum Praskie Koneser w Warszawie. To niektóre z motywów, obecnych w pracach utalentowanego, urodzonego w Olsztynie artysty, Łukasza Zedlewskiego, które można podziwiać w stołecznym Koneserze. Uwiecznione na obrazach miejskie krajobrazy pokazują dynamiczny rozwój Warszawy w ostatnich dekadach. – Warszawa to metropolia rozwijająca się w nadzwyczajnym tempie.

I to nie tylko jej centrum, ale też niemal każdy zakamarek. Szczególnie widać to na terenie artystycznej Pragi-Północ, która w ostatnich trzech dekadach przeszła bardzo widoczną metamorfozę. Dziś Warszawa, dzięki stale rozbudowującej się infrastrukturze, staje się jednym, spójnym organizmem – podkreśla Łukasz Zedlewski, autor cyklu „Oblicza Warszawy. Od placu Defilad do placu Konesera”, artysta związany z Warszawą i Olsztynem. Jego prace można oglądać m.in. w Olsztyńskiej Galerii Sztuki, a na obrazach często pojawiają się olsztyńskie i warmińskie krajobrazy: jezioro Pluszne, katedra w Olsztynie czy Łyna.

Organizatorem wystawy „Oblicza Warszawy. Od placu Defilad do placu Konesera” jest Centrum Praskie Koneser,. Ekspozycja jest dostępna dla zwiedzających bezpłatnie, do 15 września (codziennie, w godz. 8.00-20.00).

Łukasz Zedlewski jest absolwentem Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom z wyróżnieniem uzyskał w Pracowni Malarstwa prof. Stanisława Baja, aneks z rysunku w Pracowni prof. Marka Wyrzykowskiego, aneks z grafiki warsztatowej w Pracowni prof. Rafała Strenta w 2013 r. Swoje prace prezentował na kilkudziesięciu wystawach w kraju i za granicą, w tym w Berlinie, Brukseli i Kaliningradzie. Na co dzień mieszka w Miodówku.

BRAK KOMENTARZY