Lotnisko Olsztyn-Mazury w Szymanach wznawia działalność

0
860
Port Lotniczy

Połączenie lotnicze na trasie Kraków – Olsztyn-Mazury oferowane przez Polskie Linie Lotnicze LOT wraca do siatki połączeń przewoźnika. Pierwszy lot zaplanowany jest na 22 czerwca 2020 roku.

Po trzech miesiącach następuje stopniowe odmrożenie pasażerskiego ruchu lotniczego, wstrzymanego na skutek trwającej na świecie pandemii.

– To bardzo dobra informacja w czasie powracania do względnej normalnościmówi Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego.Nasz turystyczny region wyczekuje gości z wytęsknieniem, od nich przecież zależy kondycja hoteli, pensjonatów, marin i innych biznesów związanych z wypoczynkiem. Wiem także, że mieszkańcy Warmii i Mazur są już spragnieni podróży. A to połączenie między nami a Krakowem od początku cieszyło się dużą popularnością.Jako pierwsze, na lotnisko Olsztyn-Mazury powróci krajowe połączenie LOT-u łączące Kraków z Warmią i Mazurami. Pasażerowie będą mogli skorzystać z lotów na tej trasie od 22 czerwca, 3 razy w tygodniu – w poniedziałki, środy i piątki. 

Aby zapewnić bezpieczeństwo i komfort podróży pasażerów, zarówno Linie Lotnicze LOT, jak też lotniska w Krakowie i Szymanach wprowadziły nowe procedury.

Do najważniejszych z nich zaliczyć można przestrzeganie zaleceń sanitarnych na lotniskach oraz na pokładzie samolotu, takich jak: noszenie maseczki ochronnej, zachowywanie bezpiecznego dystansu społecznego oraz dbanie o higienę rąk. Zarówno powierzchnie terminali pasażerskich, jak też kabina samolotu będą regularnie dezynfekowane, aby zapewnić pasażerom najwyższy poziom bezpieczeństwa podróży.

BRAK KOMENTARZY