Lidzbark Warm.:Napadł na 37-latkę i wyrwał jej torebkę. Został tymczasowo aresztowany

0
2142

Na wniosek policji i prokuratury Sąd Rejonowy w Lidzbarku Warmińskim aresztował na 3 miesiące 17-latka podejrzanego o rozbój na mieszkance Ornety. Zdarzenie miało miejsce w miniony czwartek na ulicy Browarnej. Mieszkaniec gminy Orneta przewrócił pokrzywdzoną na chodnik a następnie używając wobec niej paralizatora zabrał pokrzywdzonej torebkę z zawartością. Teraz grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

17-latek jest podejrzany o dokonanie rozboju na 37-letniej mieszkance Ornety. Do zdarzenia doszło późnym wieczorem w miniony czwartek (20.10.16) na ulicy Browarnej. Sprawca zaatakował pokrzywdzoną, przewrócił ją na chodnik i szarpał za ubranie. Mężczyzna  użył wobec kobiety paralizatora i zabrał jej torebkę z pieniędzmi, kartą bankomatową, telefonem komórkowym i dokumentami.

Dzień po zdarzeniu podejrzany o rozbój został zatrzymany. W jego mieszkaniu policjanci znaleźli skradzione przedmioty należące do pokrzywdzonej. Dodatkowo śledczy ustalili, że mieszkaniec gminy Orneta nie działał sam. Do przestępstwa przygotowywał się wspólnie z partnerką i nieletnim znajomym. Jeszcze tego samego dnia oboje zostali zatrzymani. Nieletni trafił do policyjnej izby dziecka. Policjanci ustalają ich współudział w przestępstwie.

17-latek podczas przesłuchania przyznał się do rozboju. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

(mk/rj)

BRAK KOMENTARZY