Liderzy “PSL-Koalicja Polska” mówili w Olsztynie o założeniach programowych

0
371
Na pierwszym planie: marszałek Gustaw Marek Brzezin, Paweł Kukiz, Władysław Kosiniak- Kamysz i poseł Urszula Pasławska.

W Olsztynie z dziennikarzami spotkali się liderzy PSL i Kukiz’15, Władysław Kosiniak-Kamysz i Paweł Kukiz, a także kandydaci do sejmu z list “PSL-Koalicja Polska”. Przedstawili oni propozycje programowe przed nadchodzącymi wyborami. Konferencja została zdominowana przez tematy związane z służbą zdrowia, przedsiębiorcami i rolnictwem.

Dzisiaj wiele osób zaczyna mówić o potrzebie zmian w służbie zdrowia. My z Pawłem Kukizem już kilkanaście miesięcy temu mówiliśmy o pakcie na rzecz zdrowia. Dzisiaj ponownie wzywamy wszystkie partie polityczne do podpisania tego paktu, ponieważ sytuacja jest dramatyczna. Szpitale powiatowe są zadłużone, nie ma dostępności do leków i lekarzy. Niezwykle istotne jest również doprowadzenie do zmian w polskiej psychiatrii, ponieważ jest ona w fatalnym stanie. Trzeba doprowadzić również do tego, żeby posiłki w szpitalach były lepsze. Musimy zadbać także o studentów i podnieść limity na studia medyczne. Wszystkie partie polityczne muszą dzisiaj zadeklarować chęć zmian w służbie zdrowia. Nie jest to projekt kontrowersyjny, ale wszyscy widzimy dzisiaj potrzebę, żeby do tych zmian doprowadzić – mówił Władysław Kosiniak -Kamysz, przewodniczący PSL.

Paweł Kukiz mówił podczas spotkania o problemach związanych ze służbą zdrowia, ale wspomniał także o polskich przedsiębiorcach- Musimy doprowadzić do zniesienia VAT-u na żywność ekologiczną. To bardzo szybko się zwróci, ponieważ jeżeli będziemy jedli zdrową żywność, to rzadziej będziemy korzystać z opieki zdrowotnej. My jeszcze gdy będziemy mieli dostęp do władzy, to musimy wprowadzić wakacje od ZUS-u. Jeżeli różnego rodzaju przedsiębiorcy działają tylko sezonowo, to dlaczego mają w zimę płacić ZUS, skoro wtedy nie zarabiają?.

My jesteśmy naturalni w naszych konferencjach i nie musieliśmy ubierać żadnych szat na te wybory. Inni się przebierają w szaty osób, które chcą pokoju, a przez trzy lata pluli na siebie i uderzali się maczugami nienawiści po głowach – dodaje Władysław Kosiniak- Kamysz.

Głos zabrali także Urszula Pasławska i Zbigniew Ziejewski, czyli “jedynki” na listach “PSL-Koalicja Polska” w okręgu 34 i 35. Poseł Urszula Pasławska mówiła o tym, że konieczne jest otwarcie małego ruchu granicznego, ale także, że trzeba się bardziej otworzyć na relacje handlowe ze wschodnimi sąsiadami. Konieczne ma być również wprowadzenie dobrowolnego ZUS-u, co miałoby chronić przede wszystkim małe firmy i osoby prowadzące działalność jednoosobową, a także być spora pomocą dla kobiet. Zbigniew Ziejewski wspomniał natomiast o rolnictwie i o tym, że w ostatnim czasie nic nie zrobiono w kierunku naprawy sytuacji związanej z ASF i PSL będzie chciał to zmienić. Poprzez Izby Rolnicze i poszczególne komisje PSL będzie się starał zapobiegać rozwijaniu  tego zjawiska.

Fotorelacja:

 

 

 

BRAK KOMENTARZY