Lekarz z Olsztyna najlepszy na świecie

0
669
Prof. n. med. Andrzej Grzybowski z Wydziału Lekarskiego UWM otrzymał prestiżową nagrodę “Founders’ Award” Międzynarodowego Towarzystwa Chirurgii Refrakcyjnej. Jest pierwszym Polakiem nagrodzonym przez to towarzystwo.

Nagrodę prof. Grzybowski otrzymał podczas konferencji Amerykańskiej Akademii Okulistycznej, najważniejszej konferencji okulistycznej na świecie, która odbywała się w Nowym Orleanie od 12 do 15 listopada. – Międzynarodowe Towarzystwo Chirurgii Refrakcyjnej (International Society of Refractive Surgery ISRS) jest partnerem Amerykańskiej Akademii Okulistycznej i zrzesza członków z ponad 90 krajów. Organizuje najważniejsze spotkanie specjalistów chirurgii zaćmy i chirurgii refrakcyjnej podczas Dnia Refrakcji (AAO-Subspeciality Refractive Day), którego jest organizatorem. Jestem pierwszym Polakiem nagrodzonym przez to towarzystwo – mówi prof. Grzybowski.

Prof. n. med. Andrzej Grzybowski jest kierownikiem Katedry Okulistyki na Wydziale Lekarskim UWM, jedynym polskim okulistą, który znalazł się na liście 2% najbardziej rozpoznawanych naukowców świata przygotowanej przez Uniwersytet Stanforda. W lutym br. otrzymał nagrodę Ministra Edukacji i Nauki za znaczące osiągnięcia naukowe. Bierze udział w przygotowywaniu standardów leczenia krótkowzroczności dla Amerykańskiej Akademii Okulistycznej oraz Europejskiego Towarzystwa Okulistycznego.

BRAK KOMENTARZY