Laur Złotej Rybki w Biskupcu

0
1985

8 dziecięcych zespołów teatralnych, ponad setka młodych aktorów, warsztaty z profesjonalnymi aktorami i gala wręczenia nagród – tak w skrócie będzie wyglądał tegoroczny finał konkursu „O Laur Złotej Rybki”. Impreza odbędzie się w ten weekend w Biskupcu już po raz 37.

Eliminacje do konkursu w siedmiu ośrodkach kultury województwa warmińsko – mazurskiego pozwoliły wyłonić najlepsze teatry, które w sobotę (27.05) wystąpią w Centrum Kultury, Turystyki i Sportu. Do Biskupca przyjadą dzieci z Olsztyna, Ornety, Szczytna, Ostródy, Węgorzewa i Samborowa. Gościnnie zaprezentuje się teatr „Chochliki” z obchodzącego właśnie 25-lecie biskupieckiego koła Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

Występy rozpoczną się o 11.00, później dzieci i opiekunowie teatrów szkolnych będą uczestniczyć w warsztatach, które poprowadzą aktorzy Olsztyńskiego Teatru Lalek. W niedzielę o 10.00 obejrzą sztukę OTL „O rybaku i złotej rybce”, po niej – podczas gali – poznamy tegorocznych laureatów.

Wojewódzki konkurs zespołów teatralnych „O Laur Złotej Rybki” w Biskupcu to jedna z najstarszych, cyklicznych imprez teatralnych w województwie warmińsko – mazurskim.

BRAK KOMENTARZY