Laptopy i kamery mają wspierać naukę zdalną w Olsztynie

0
53

Obostrzenia epidemiologiczne komplikują pracę olsztyńskich szkół. Jednym z rozwiązań, które ma ułatwić naukę, jest doposażanie placówek i uczniów.

Na tę chwilę zdalne nauczanie nie obejmuje tylko najmłodszych – dzieci z klas I-III szkół podstawowych. Pozostali uczniowie z podstawówek, a także wszystkich klas szkół ponadpodstawowych, słuchacze placówek kształcenia ustawicznego oraz centrów kształcenia zawodowego przeszli na naukę zdalną.

– Zdajemy sobie sprawę, że sytuacja jest nadzwyczajna i wymaga wysiłku nas wszystkich – mówi prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. – Wszyscy związani z oświatą wykonali w ostatnich miesiącach ogromna pracę i za to im dziękuję.

Jednym z najważniejszych wyzwań jest kupno sprzętu dla uczniów i szkół. To pozwoliłoby skuteczniej prowadzić nauczanie zdalne. Postanowiliśmy skorzystać z rządowych programów “Zdalna szkoła” oraz skierowanego do wielodzietnych rodzin “Zdalna szkoła plus”, by kupić łącznie 85 komputerów. Natomiast z budżetu gminy kupionych zostało 90 laptopów.

– Dodatkowo do końca roku powinniśmy kupić 50 kamer – mówi zastępca prezydenta Olsztyna, Ewa Kaliszuk. – Te urządzenia ułatwią dzieciom zdalne śledzenie lekcji.

Zgodnie z ostatnimi postanowieniami zawieszenie zajęć stacjonarnych potrwa do niedzieli (8 listopada).

BRAK KOMENTARZY