Lalki znowu w grze

0
47

W sobotę na olsztyńskiej Scenie Staromiejskiej aktorzy Olsztyńskiego Teatru Lalek zaprezentowali koncert/happening „Zarażamy teatrem,

To teatralne działania uliczne i osiedlowe, mająca na celu edukowanie dzieci w zakresie wiedzy o środkach bezpieczeństwa zapobiegających rozprzestrzenianiu się wirusa covid-19.Pandemia i związane z nią ograniczenia w naszym życiu spowodowały niewątpliwie dużo lęku i dezorientacji w dziecięcych umysłach. Dlaczego muszę zakładać maseczkę? Czemu nie mogę uścisnąć kolegi? Czemu wszędzie muszę dezynfekować ręce? Te i cała masa innych pytań nurtują najmłodszych. “Jako ludzie teatru, od lat grający dla dziecięcej widowni, posiedliśmy najlepsze narzędzia do tego, aby w zabawny i atrakcyjny sposób wytłumaczyć dzieciom jakich zasad powinny przestrzegać i z czego one wynikają.

Jednocześnie forma, w jakiej to robimy, pozwoli rozbroić ich leki związane z sytuacją epidemii. Celem naszych działań jest wzbudzenie nadziei i pozytywnych odczuć związanych z wracaniem do normalności po wielu miesiącach życia w cieniu restrykcyjnych zakazów i strachu”. – mówi Mateusz Mikosza, aktor Olsztyńskiego Teatru Lalek. Wydarzenie miało formę koncertu, przeplatanego edukacją w formie gier i zabaw.

Inicjatywa odbyła się pod patronatem Prezydenta Miasta Olsztyna, Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej i Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olsztynie.

Olsztyński Teatr lalek “wrócił do gry”. Dla widzów indywidualnych co weekend pracujemy wytrwale nad premierą spektaklu “Mamu-Ty” w reż. Agi Błaszczak, tekst Katarzyna Matwiejczuk.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ