Laboratorium sztuki BWA

0
103

Kolejna, zdalna propozycja BWA Galerii Sztuki. Olsztyńska jednostka zachęca do wzięcia udziału w oryginalnych zajęciach, skierowanych do 5-7-latków. “Domowe laboratorium sztuki” już w najbliższą niedzielę (20 grudnia).

Pandemiczny czas to szereg obostrzeń, m.in. w instytucjach kultury. Na razie odwiedzać olsztyńskie BWA można tylko poprzez Internet. Zachęcamy do skorzystania z najnowszej propozycji przygotowanej przez pracowników galerii.

– Podczas naszych spotkań przekonacie się, że sztuka to nie tylko “ładne” obrazy, ale również eksperymenty z otaczającym nas światem – wyjaśnia Monika Sadowska z BWA. – Cykl “Domowe laboratorium sztuki” to działania nastawione na poznawanie, oglądanie, dotykanie i próbowanie! Skupimy się na procesie twórczym i zadamy sobie pytanie, jak coś powstaje.

Pierwsze zajęcia to okazja, by zajrzeć do… wodnego laboratorium, w którym będzie można poznać barwy. Podczas tego spotkania będzie można dowiedzieć się czym są kolory podstawowe oraz jak powstają barwy pochodne. Powstanie także eksperymentalne dzieło sztuki.

Bezpłatne zajęcia odbędą się w niedzielę (20 grudnia) o 12:00 i potrwają około 40 minut. Aby wziąć w nich udział, należy wypełnić formularz zgłoszenia. Zapisane osoby dostaną link do połączenia.

BRAK KOMENTARZY