Kurierzy tymczasowo aresztowani

0
339

Na 3 miesiące do aresztu trafiły kolejne dwie osoby podejrzane o usiłowanie pomocy przy nielegalnym przekraczaniu granicy. Obywatele Gruzji wpadli w czwartek, kiedy próbowali przejechać punkt kontrolny w gminie Narewka. 

Do 8 lat pozbawienia wolności grozi 2 obywatelom Gruzji, podejrzanym o usiłowanie pomocy przy nielegalnym przekraczaniu granicy. W czwartek wieczorem próbowali oni przejechać przez punkt kontrolny na terenie gminy Narewka. Za kierownicą skody na warszawskich numerach rejestracyjnych siedział 37-latek.

Razem z nim podróżował jego 38-letni kolega. Mężczyźni tłumaczyli policjantom, że przyjechali w rejon Narewki z Warszawy po samochód. Nie potrafili jednak sprecyzować, gdzie dokładnie jest ich cel podróży.

Z ustaleń policjantów wynikało, że jechali po 4 obywateli Iraku oraz 2 obywateli Turcji, którzy nielegalnie przebywali na terenie Polski. Obywatele Gruzji zostali zatrzymani, a ich skoda trafiła na policyjny parking. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty usiłowania pomocy przy nielegalnym przekraczaniu granicy. W sobotę sąd zdecydował o ich 3 miesięcznym areszcie.

BRAK KOMENTARZY