„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” na Warmii i Mazurach

0
410

Po raz ósmy wystartowała ogólnopolska akcja informacyjno-edukacyjna na rzecz bezpieczeństwa osób przebywających na wodach i terenach przywodnych pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Celem akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” jest poprawa bezpieczeństwa osób przebywających na wodach i terenach przywodnych, poprzez działania informacyjno-edukacyjne skierowane do ogółu społeczeństwa.

Jej bezpośrednimi adresatami są osoby przebywające nad wodą – zarówno dzieci, młodzież, jak i osoby dorosłe. Natomiast adresatami pośrednimi są zarządzający wyznaczonymi obszarami wodnymi, w szczególności kąpieliskami, a także podmioty prowadzące działalność w zakresie rekreacji wodnej i wypoczynku (m.in. wypożyczalnie sprzętu wodnego, ośrodki wypoczynkowe, lokale gastronomiczne).

Inauguracja akcji miała miejsce w Olsztynie na Plaży Miejskiej nad Jeziorem Ukiel.

Spotkanie w Olsztynie było początkiem dla działań, które swoim zasięgiem obejmują cały kraj. Na Warmii i Mazurach policjanci w trakcie wakacji przypominają dzieciom i młodzieży, uczestnikom zorganizowanych form wypoczynku i mieszkańcom regionu o zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą i terenach przywodnych.

Całą akcję zainaugurował insp. Mirosław Elszkowski Komendant Wojewódzkiego Policji w Olsztynie.

 

BRAK KOMENTARZY